Wpływ treningu cardio na nasz organizm

wynajem sprzetu sportowego warszawa łódź fitnessudrzwi

Trening cardio to tak zwany trening tlenowy lub wytrzymałościowy. Możemy go wykonywać na wiele sposobów m.in. biegając, jeżdżąc na rowerze, ćwicząc na orbitreku lub wioślarzu. Jest on przeznaczony dla każdej osoby w każdym wieku, a więc nie tylko dla tych, którzy chcą zredukować tkankę tłuszczową, ale również dla tych, którzy chcą pozytywnie wpłynąć na swoje zdrowie. Trening ten ma wiele prozdrowotnych zalet.

Przykładowo jeżdżąc na rowerku przez około 35 minut minimum 4 razy w tygodniu poprawisz między innymi jakość snu, będziesz budzić się bardziej wypoczęty, wzmocnisz mięsień sercowy a dzięki temu zmniejszysz ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, unormujesz poziom cukru we krwi a więc jest to również idealnie wsparcie w leczeniu cukrzycy, obniżysz także poziom złego cholesterolu.  Regularny trening cardio wzmocni mięsnie oddechowe co pozytywnie wpłynie na nasz układ oddechowy. Dzięki temu pogłębia się nasz oddech, jesteśmy w stanie pobrać większe ilości tlenu nasze komórki stają się lepiej dotlenione a ich funkcjonowanie znacznie się poprawi. Cardio ma również pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, takie ćwiczenia pozwolą nam na ,,rozładowanie” stresu i pozbycie się negatywnych emocji za co odpowiedzialne są endorfiny czyli hormony szczęścia, które produkowane są podczas wysiłku fizycznego.

Podsumowując regularna aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na nasz organizm. Poprawia ona nie tylko wygląd naszej sylwetki ale przede wszystkim pozytywnie działa na nasze zdrowie. Jeśli szukasz odpowiedniej diety dla siebie, to wpadnij na www.kubazteam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fitnessudrzwi.pl przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Akceptuję