Czy cardio jest w stanie zastąpić nam trening siłowy?

trening cardio wynajem sprzętu sportowego

Trening cardio to taki trening, który zwiększa nasze tętno, każdy ruch sprawia że nasze mięśnie stają się silniejsze i są w lepszej formie a organizm jest zdrowy i bardziej wydajny a serce staje się o wiele silniejsze. Czy trening cardio jest nam w stanie zastąpić trening siłowy? A może warto połączyć obie te czynności?

Ćwiczenia cardio wykorzystują większość grup mięśniowych przez dłuższy czas utrzymując tętno na poziomie co najmniej 50% maksymalnego poziomu. Minimalny czas treningu powinien wynosić 30 minut. Wybierając formę cardio  powinniśmy dopasować ją do naszej kondycji oraz upodobań, takie ćwiczenia mogą odbywać się na rowerku stacjonarny, bieżni, orbitreku czy też ergometrze wioślarskim (wszystkie te sprzęty dostępne są na stronie www.fitnessudrzwi.pl). Zaletami treningu cardio jest między innymi: poprawa naszej kondycji, dotlenienie organizmu i mięśni, wzmocnienie układu odpornościowego, polepszenie samopoczucia a przede wszystkim pozbycie się zbędnych kilogramów.

Trening cardio i trening siłowy to dwie różne grupy ćwiczeń. Trening siłowy służy rozwojowi masy mięśniowej. Taki trening pozwoli wyrzeźbić Ci sylwetkę i wzmocnić ciało. Zaletą treningu siłowego jest również poprawa zdrowia. Warto jest zatem połączyć oba te treningi dlatego, że pozwoli Ci to zbudować wymarzoną sylwetkę, unikniesz gromadzenia się tkanki tłuszczowej podczas przyrostu masy a mięśnie będą ładnie wyeksponowane. Oprócz regularnych treningów ważną rolę odgrywa dieta, bez tego efekty nie będą tak zadowalające. Zapraszamy do zajrzenia na stronę www.kubazteam.pl tam będziesz mógł zobaczyć efekty osób, które dążą do swojego wymarzonego celu i sam będziesz mógł podjąć z nami współpracę! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fitnessudrzwi.pl przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Akceptuję