Cellulit – jak z nim walczyć?

cellulit jak walczyc wynajem sprzetu warszawa

Czym jest Cellulit?

Cellulit no nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz zmiany w tkance podskórnej. Najczęściej  atakuje on uda, pośladki czy też brzuch. Są to miejsca, które gromadzą najwięcej tkanki tłuszczowej. Najczęściej pojawia się on w okresie dojrzewania czy też podczas ciąży, ale nie tylko. Pojawiający się cellulit ma wiele czynników, jest on spowodowany między innymi bezruchem, spożywaniem nadmiernej ilości soli i przetworzonego niezdrowego jedzenia, nadwagą, zbyt małą podażą błonnika w diecie.

Wyróżniamy dwa rodzaje cellulitów: wodny oraz tłuszczowy. Pierwszy powstaje na skutek zatrzymanej wody w komórkach tkanki łącznej i dlatego dotyka on również szczupłe osoby; oraz drugi – czyli tłuszczowy spowodowany nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej. Dlatego dotyka on osoby z nadwagą. Najlepszym sposobem na oba rodzaje ,,skórki pomarańczowej” jest nic innego jak aktywność fizyczna. Na osoby z cellulitem wodnym najlepiej zadziała ruch poprzez pobudzenie krążenia i zwiększenie natlenienia tkanek, a odpowiednio dopasowane ćwiczenia pomogą ujędrniać skórę w obszarach dotkniętych cellulitem.

Cellulit tłuszczowy będzie zmniejszał się za sprawą aktywności fizycznej, ogólnej poprawy metabolizmu oraz w wyniku redukcji tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym zwiększeniu masy mięśniowej. W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie wykonywanie treningu cardio, który mocno angażuje dolne partie ciała możesz go wykonywać między innymi na rowerku stacjonarnym, bieżni czy też orbitreku. Na terenie Warszawy, Łodzi i okolic taki sprzęt możecie wypożyczyć na stronie www.fitnessudrzwi.pl i wykonywać trening w zaciszu domowym.  Walka z cellulitem to długi proces ale połączenie regularnego treningu z odpowiednim planem żywieniowym pozwoli Ci pozbyć się go na dobre. Spróbuj sam(a)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fitnessudrzwi.pl przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Akceptuję