Każda kobieta marzy o idealnie zbudowanych pośladkach, a jak je zbudować?

przysiady pośladki wypożyczalnia sprzętu fitness

Pośladek składa się z trzech głównych mięśni, są to: mięsień pośladkowy wielki, mięsień pośladkowy średni i mięsień pośladkowy mały. Każdy z nich pełni inną funkcję. Mięsień pośladkowy wielki odpowiedzialny jest między innymi za prostowanie stawu biodrowego, prostowanie kolana, rotację zewnętrzną uda w stawie biodrowym oraz przewodzenie uda w stawie biodrowym. Mięsień pośladkowy średni odpowiada za odwodzenie uda w stawie biodrowym, prostowanie i zginanie uda oraz za rotację zewnętrzną i wewnętrzną w stawie biodrowym. Mięsień pośladkowy mały pełni taką samą funkcję jak średni tylko w mniejszym stopniu.

Aby rozbudować te mięśnie ważne są tutaj dwa czynniki a mianowicie odpowiednio zbilansowana dieta, w tym przypadku nadwyżka kaloryczna aby mięśnie miały się z czego zbudować  oraz trening bez którego nie uda nam się zbudować krągłych kształtów. Przed treningiem właściwym dobrze jest pobudzić pośladki do pracy np. wykonując przed treningiem właściwym kilka rozgrzewających ćwiczeń z gumami oporowymi w postaci przysiadów, hip thrustów czy też wykroków i zakroków. Ważnym elementem podczas budowania tej partii mięśniowej jest również obciążenie, które co jakiś czas powinniśmy zwiększać, aby mięśnie te rosły potrzebują bodźca właśnie w postaci ciężaru.

Oprócz treningu siłowego ważnym elementem będzie trening cardio, który pozwoli spalić zbędną tkankę tłuszczową a dodatkowo pomoże budować mięśnie. Dobrym wyborem treningu cardio na tą partię mięśniową będzie rowerek stacjonarny, bieżnia lub orbitreku, taki sprzęt możesz wynająć do swojego domu na stronie www.fitnessudrzwi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fitnessudrzwi.pl przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Akceptuję