Dlaczego trening cardio jest ważny

wypozyczalnia sprzetu fitness warszawa

Trening cardio to idealny sposób na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz na poprawę wydolności organizmu. Taki trening możemy wykonywać na wiele różnych sposobów i w dogodnym dla nas miejscu. Wiele osób decyduje się teraz na wynajęcie ulubionego sprzętu cardio do domu. Trening cardio ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu między innymi stabilizuje pracę serca ponieważ podczas treningu przyspiesza się jego praca co sprawia , że pompuje więcej krwi, usprawniając jej przepływ w organizmie.

Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia zawału serca, zatoru czy też miażdżycy. Trening ten obniża również poziom złego cholesterolu, oraz sprawia, że twoje samopoczucie stanie się lepsze ponieważ podczas wysiłku uwalniają się endorfiny. ‘’efektem ubocznym’’ cardio jestpozbycie się nadprogramowych kilogramów a w połączeniu z odpowiednim żywieniem znacznie poprawimy wygląd naszej sylwetki. Aby trening cardio przynosił zadowalające efekty powinniśmy wykonywać go w miarę regularnie, przynajmniej 4x w tygodniu po około 35 minut.Trening cardio mogą wykonywać nie tylko osoby zdrowe, ale i te po przebytych urazach czy poważniejszych chorobach.

Osoby, które mają zdiagnozowane nadciśnienie czy inne choroby układu krwionośnego, nie powinny rezygnować z treningu cardio. W takim przypadku należy tylko skonsultować to z lekarzem bądź trenerem, który powinien dobrać odpowiednią intensywność treningów do naszego schorzenia. Prawidłowo wykonywany trening przynosi wiele korzyści ma ogromny wpływ nie tylko na wygląd naszej sylwetki ale również na prawidłowe funkcjonowanie organizmu dlatego warto go włączyć do codziennej aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fitnessudrzwi.pl przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Akceptuję