Cellulit – jak z nim walczyć? Wynajem sprzętu do treningu Warszawa

Cellulit no nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz zmiany w tkance podskórnej. Najczęściej  atakuje on uda, pośladki czy też brzuch. Są to miejsca, które gromadzą najwięcej tkanki tłuszczowej. Najczęściej pojawia się on w okresie dojrzewania czy też podczas ciąży, ale nie tylko. Pojawiający się cellulit ma wiele czynników, jest on spowodowany między innymi bezruchem, spożywaniem nadmiernej ilości soli i przetworzonego niezdrowego jedzenia, nadwagą, zbyt małą podażą błonnika w diecie. Z cellulitem można walczyć z pomocą treningu, który można wykonywać wynajmując sprzęt sportowy od nas na terenie Warszawy, Olsztyna i okolic.

Cellulit – co to jest, rodzaje

Wyróżniamy dwa rodzaje cellulitów: wodny oraz tłuszczowy. Pierwszy powstaje na skutek zatrzymanej wody w komórkach tkanki łącznej i dlatego dotyka on również szczupłe osoby; oraz drugi – czyli tłuszczowy spowodowany nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej. Dlatego dotyka on osoby z nadwagą.

Najlepszym sposobem na oba rodzaje ,,skórki pomarańczowej” jest nic innego jak aktywność fizyczna. Na osoby z cellulitem wodnym najlepiej zadziała ruch poprzez pobudzenie krążenia i zwiększenie natlenienia tkanek, a odpowiednio dopasowane ćwiczenia pomogą ujędrniać skórę w obszarach dotkniętych cellulitem.

Trening a cellulit – wynajem sprzętu sportowego Warszawa

Cellulit tłuszczowy będzie zmniejszał się za sprawą aktywności fizycznej, ogólnej poprawy metabolizmu oraz w wyniku redukcji tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym zwiększeniu masy mięśniowej. W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie wykonywanie treningu cardio, który mocno angażuje dolne partie ciała możesz go wykonywać między innymi na rowerku stacjonarnym, bieżni czy też orbitreku.

Na terenie Warszawy, Łodzi i okolic taki sprzęt możecie wypożyczyć na stronie www.fitnessudrzwi.pl i wykonywać trening w zaciszu domowym.  Walka z cellulitem to długi proces ale połączenie regularnego treningu z odpowiednim planem żywieniowym pozwoli Ci pozbyć się go na dobre. Spróbuj sam(a)!

 

Najnowsze wpisy

Tagi

Proponowane produkty