Melatonina

Melatonina i inne suplementy przydatne w treningu – wynajem sprzętu Warszawa. Ćwiczenia można wykonywać na sprzęcie, który w Warszawie wypożyczysz w naszym sklepie (wynajem Warszawa).

Przy treningach i diecie niekiedy przydatna jest także odpowiednia suplementacja. Jednym z często używanych suplementów jest w tym przypadku melatonina.

Istnieje możliwość wynajęcia sprzętu sportowego na terenie Warszawy i jej okolicach na stronie www.Fitnessudrzwi.pl. Mając taki sprzęt w domu możesz wykonywać trening o dowolnej porze dnia.

Melatonina – co to jest?

Przy temacie suplementacji zwykle pojawia się wiele różnego rodzaju specyfików. Wśród nich coraz częściej u sportowców używana jest także melatonina. Ale co to właściwie jest i komu może być potrzebna?

Melatonina to organiczny związek chemiczny, pochodna tryptofanu. U zwierząt jest hormonem syntetyzowanym głównie w szyszynce. Koordynuje pracę nadrzędnego zegara biologicznego u ssaków, regulującego rytmy dobowe, między innymi snu i czuwania. 

Początek wydzielania melatoniny zwykle następuje około godziny 21-22:00, osiągając najwyższe stężenie między godziną 2 a 4 w nocy. Jego wytwarzanie ulega stopniowemu zahamowaniu między 7 a 9:00 rano. Śpiąc przy oświetleniu, synteza jest znacznie obniżona, co pogarsza jakość snu. Jej produkcja jest związana także z wiekiem.

Prowadzenie dietetyczne online i wynajem sprzętu sportowego

Jeśli szukasz bieżni lub innego sprzętu sportowego najwyższej jakości (rowerki, orbitreki, wioślarze i inne) w Warszawie oraz pobliskich miast takich jak Pruszków, Wołomin, Grodzisk Mazowiecki, Otwock, Legionowo – to zajrzyj na naszą stronę www.fitnessudrzwi.pl. Przejrzyj dostępne sprzęty i zamów coś dla siebie.

Jeżeli szukasz pomocy w prowadzeniu dietetycznym online, to zacznij współpracę dietetyczną z naszym trenerem personalnym Jakubem Zwalińskim. Posiadamy także plany pod Thermomix i Cookidoo, pomagamy setkom podopiecznym z chorobami takimi jak nadciśnienie, PCOS, cukrzyca oraz wiele innych. Ułożymy treningi pod Twoje predyspozycje – zajrzyj na www.kubazteam.pl

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Tagi

Proponowane produkty