Optymalne tętno podczas aktywności fizycznej. Wynajem sprzętu Warszawa

Tętno to nic innego jak pulsujący ruch ścian tętnic powstający na skutek wyrzutu krwi w trakcie skurczu komór serca. Przyjmuje się, że prawidłowe tętno spoczynkowe waha się między 60 a 100 uderzeń na minutę. Trening natomiast można wykonywać wynajmując sprzęt sportowy od nas na terenie Warszawy, Olsztyna i okolic.

Optymalne tętno podczas aktywności fizycznej

Rozpoczynając trening, puls zaczyna gwałtownie przyspieszać. Zaczyna nam się robić gorąco, mamy zadyszkę, czujemy kołatanie serca. Wraz z upływającym czasem trwania treningu, ulega ono stabilizacji, z jednoczesnym doprowadzeniem organizmu do stanu równowagi metabolicznej. U osób, które regularnie uprawiają sport, na przestrzeni kilku miesięcy można zauważyć spadek tętna spoczynkowego.

Dzieje się tak, ponieważ w wyniku regularnych ćwiczeń układ krążenia przechodzi szereg zmian, które zwiększają jego wydolność. Serce staje się silniejsze i jest w stanie pompować więcej krwi co sprawia że możemy wykonywać taką samą czynność, ale z mniejszym nakładem energii.

Prawidłowe tętno podczas cardio – wynajem sprzętu sportowego Warszawa

Prawidłowy puls podczas wykonywania treningu powinien zachować się w przedziale między 50 a 70% tętna maksymalnego a więc jeżeli chodzi o osoby dorosłe wysokość ta powinna wynosić między 90 a 130 uderzeń na minutę. W chwili uzyskania tętna maksymalnego zwiększa się proces wytwarzania ciepła poprzez pracujące mięśnie.

Wytwarzanie ciepła w organizmie związane jest ze zwiększonym zużyciem energii, co wiąże się z większą ilością spalonych kalorii. Podsumowując – im więcej energii nasz organizm zużywa, tym więcej spala kalorii.   

Najnowsze wpisy

Tagi

Proponowane produkty