Rowerek stacjonarny dla seniora

Rowerek dla seniora – wynajem sprzętu Warszawa. Ćwiczenia można wykonywać na sprzęcie, który w Warszawie wypożyczysz w naszym sklepie (wynajem Warszawa). Stacjonarny rower treningowy jest sprzętem, który może być obsługiwany przez każdego z nas. Istnieją dwa modele rowerków treningowych. Są to rowery poziome oraz pionowe.

Wygodniejszym i bardziej bezpiecznym rowerkiem treningowym w przypadku seniorów będzie rower poziomy. Podczas treningów na takim rowerze pozycja osoby ćwiczącej jest bardziej stabilna a kręgosłup jest podparty. Ćwicząca osoba może przyjąć wygodną pozycję przez co kręgołup jest mniej obciążony. Rower poziomy sprawia, że trening jest mniej męczący a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek kontuzji jest minimalne. rower treningowy poziomy jest również dobrym wyborem podczas rehabilitacji i dla osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa. Regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna w każdym wieku dlatego osoby starsze nie powinny z niej rezygnować.

Zalety rowerku dla seniora

Trening na rowerku pozwala dotlenić organizm, czyli poprawia funkcjonowanie płuc, jak i układ krążenia. Aktywność fizyczna zwiększa również odporność, która w wieku senioralnym jest zazwyczaj obniżona. Taki trening powoduje również produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. W ten sposób można wprowadzić więcej radości do swojego życia, jak również zadbać o swoje zdrowie. Poprzez ćwiczenia na rowerku zadbamy również o naszą sylwetkę poprzez spalenie zbędnych kalorii. Aby efekty były lepsze najlepiej jest połączyć trening z odpowiednim planem żywieniowym.

Rower stacjonarny dla seniora pomoże również aktywować wiele partii mięśni i utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Ćwiczenia pomagają również uregulować poziom cukru i cholesterolu we krwi. Jazda na rowerku pomoże również w likwidacji skutków siedzącego trybu życia, który objawia się sztywnością oraz bólami stawów i mięśni. Osoby w podeszłym wieku powinny skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do podjęcia treningu. Taki trening można wykonywać nie wychodząc z domu poprzez wynajęcie sprzętu i ćwiczyć w zaciszu domowym np. przy ulubionym serialu.

Prowadzenie dietetyczne online i wynajem sprzętu sportowego

Jeśli szukasz takiego rowerku dla seniora lub innego sprzętu sportowego najwyższej jakości (bieżnie, orbitreki, wioślarze i inne) w Warszawie oraz pobliskich miast takich jak Pruszków, Wołomin, Grodzisk Mazowiecki, Otwock, Legionowo – to zajrzyj na naszą stronę www.fitnessudrzwi.pl. Przejrzyj dostępne sprzęty i zamów coś dla siebie.

Jeżeli szukasz pomocy w prowadzeniu dietetycznym online, to zacznij współpracę dietetyczną z naszym trenerem personalnym Jakubem Zwalińskim. Posiadamy także plany pod Thermomix i Cookidoo, pomagamy setkom podopiecznym z chorobami takimi jak nadciśnienie, PCOS, cukrzyca oraz wiele innych. Ułożymy treningi pod Twoje predyspozycje – zajrzyj na www.kubazteam.pl

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Tagi

Proponowane produkty