Rozciąganie w treningu. Wynajem sprzętu Olsztyn

Rozciąganie – czyli tak zwany stretching to zestaw ćwiczeń polegający na rozciąganiu mięśni w celu poprawienia ich mobilności oraz zwiększeniu zakresu ruchu w stawach, ale nie tylko. Rozciąganie w treningu jest bardzo istotne dla treningu siłowego, który można wykonywać wynajmując sprzęt sportowy od nas na terenie Warszawy, Trójmiasta i okolic. Wynajem sprzętu sportowego pozwoli Ci osiągnąć wymarzony cel.

Czym jest rozciąganie? Co nam daje stretching?

Rozciąganie ma również wiele innych pozytywnych zalet między innymi poprawia ono krążenia, zwiększa przepływ krwi i substancji odżywczych do mięśni. To zaś po pomaga zmniejszyć ból, przyśpiesza proces regeneracji mięśni, likwiduje napięcie w całym ciele. Również skutecznie zmniejsza to ryzyko wystąpienia urazów i kontuzji podczas regularnych treningów, zwiększa świadomość własnego ciała. Wreszcie, wzmacnia również ścięgna i polepsza ukrwienie mięśni.

Stretching całego ciała powinien być niezbędną częścią funkcjonalną każdego treningu. Mięśnie podczas wysiłku wielokrotnie kurczą się i rozkurczają. Dlatego po każdym intensywnym wysiłku fizycznym powinniśmy zastosować ćwiczenia rozciągające.  Jeśli jednak chcemy się rozciągać w ramach odrębnej sesji treningowej, to najważniejszą zasadą jest rozgrzewka. Nigdy nie wykonujmy ćwiczeń rozciągających na nierozgrzanych mięśniach.

Wynajem sprzętu sportowego Warszawa

Takie samodzielne ćwiczenia możemy wykonywać 2 razy w tygodniu przez około 45min. Dzięki takim treningom pozbędziemy się bóli mięśniowych a ciało stanie się bardziej elastyczne. Ważne jest aby nauczyć się odpowiedniej techniki wykonywanych ćwiczeń, w żadnym wypadku nie wolno rozciągać mięśni na siłę. Nieprawidłowe wykonanie ćwiczeń rozciągających może prowadzić do ich naderwania lub zerwania i kontuzji. Aby mieć pewność, że bezpiecznie je wykonujemy warto na początku zasięgnąć opinii trenera i wykonać każde ćwiczenie pod jego okiem. Pamiętaj, że ćwiczenia powinniśmy połączyć z odpowiednim planem żywieniowym i nawodnieniem organizmu. Pomocny jest także wynajem sprzętu sportowego, np. w Warszawie.

Prowadzenie dietetyczne online i wynajem sprzętu sportowego

Jeżeli szukasz pomocy w prowadzeniu dietetycznym online to zacznij współpracę dietetyczną z naszym trenerem personalnym Jakubem Zwalińskim, posiadamy także plany pod Thermomix i Cookidoo, pomagamy setkom podopiecznym z chorobami takimi jak nadciśnienie, PCOS, cukrzyca oraz wiele innych. Ułożymy treningi pod Twoje predyspozycje – zajrzyj na www.kubazteam.pl

Jeśli zaś szukasz wynajmu sprzętu sportowego najwyższej jakości (bieżnie, orbitreki, rowerki, wioślarze i inne) na terenie Trójmiasta (Gdańska, Gdyni, Sopotu), Warszawy oraz pobliskich miast takich jak Pruszków, Wołomin, Grodzisk Mazowiecki, Otwock, Legionowo oraz inne, to zajrzyj na naszą stronę i przejrzyj dostępne sprzęty.

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Tagi

Proponowane produkty