Trening interwałowy – wynajem sprzętu sportowego Warszawa

Trening interwałowy to trening polegający na zmiennej intensywności ćwiczeń czyli krótkie, ale bardzo intensywne ćwiczenie przeplatamy z dłuższym umiarkowanym wysiłkiem np. 20s/45s. Taki trening możemy wykonywać między innymi na rowerku stacjonarnym, orbitreku, bieżni czy też na ergometrze wioślarski wszystko zależy od naszych upodobań. Trening interwałowy można wykonywać wynajmując sprzęt sportowy od nas na terenie Warszawy, Olsztyna i okolic.

Trening interwałowy – co to, jak robić?

Każdy trening interwałowy powinien zacząć się od kilkuminutowej rozgrzewki i zakończyć uspokojeniem organizmu czyli wykonujemy np. interwały na rowerku a po zakończonym treningu jeździmy jeszcze przez ok.5 minut bardzo wolnym tempem aby uspokoić organizm, warto też przez chwilę się porozciągać. Trening interwałowy powinniśmy wykonywać ok. 2 razy w tygodniu, ma być bardziej efektywny od zwykłego cardio, ponieważ spala kalorie nie tylko w trakcie wykonywania ćwiczeń, ale także po zakończeniu treningu.

Trening interwałowy – wynajem sprzętu sportowego Warszawa

Jest on przeznaczony jest dla osób zdrowych i sprawnych fizycznie, nie powinny go wykonywać osoby, które zmagają się z chorobami układu oddechowego i krążeniowego oraz schorzeniami stawów ponieważ tego rodzaju trening obciążą stawy kolanowe. Interwały mogą wykonywać osoby zdrowe, które w szybszym tempie chcą poprawić swoją wytrzymałość i stracić na wadze.

Taki trening nie wpływa negatywnie na tkankę mięśniową – przy odpowiednim doborze ćwiczeń może także zwiększać siłę, ilość tkanki mięśniowej i wytrzymałość, przyczynia się do korzystnych reakcji hormonalnych, zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca czy nadciśnienie. Pamiętajmy jednak, że trening interwałowy wymaga dobrze zbilansowanej diety i odpowiedniej podaży kalorii bez tego sam trening nie da nam odpowiednich rezultatów. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z treningami warto zacząć od treningów cardio aby przyzwyczaić organizm do wysiłku a z biegiem czasu wprowadzać cięższe treningi interwałowe.

Reasumując, trening interwałowy to świetny sposób na zrzucenie wagi, poprawę sylwetki i pracę nad wytrzymałością. Pamiętajmy , że ćwiczenia tego typu nie są przeznaczone dla każdego. Przed przystąpieniem do nich warto wykonać podstawowe badania i upewnić się, że nasz organizm jest gotowy na taki wysiłek. Jeśli szukasz odpowiedniej diety to zapraszamy dodatkowo na www.kubazteam.pl

Najnowsze wpisy

Tagi

Proponowane produkty