Trening na ergometrze wioślarskim

Trening na ergometrze wioślarskim – wynajem sprzętu Warszawa. Ćwiczenia można wykonywać na sprzęcie, który w Warszawie wypożyczysz w naszym sklepie (wynajem Warszawa).

Trening na ergometrze wioślarskim

Wioślarz to maszyna służąca do ćwiczeń imitujących wiosłowanie na wodzie. Ergometr jest jednym z najlepszych sprzętów treningowych, który znajdziesz na większości siłowni. Ćwiczenie na ergometrze wioślarskim składa się z czterech faz a mianowicie: chwytu, przyciągania, odchylenia i powrotu.

Aby taki trening był efektywny i przynosił nam odpowiednie korzyści osoby początkujące, które dopiero zaczynają treningi na wioślarzu powinny je rozpocząć od nauki prawidłowej techniki aby uniknąć niechcianej kontuzji. Podczas wykonywanego treningu na wioślarzu zaangażowanych do pracy jest kilkanaście grup mięśniowych. Są to między innymi: mięśnie brzucha, grzbietu, ramion, nóg, pośladków i klatki piersiowej.

Efekty treningu na ergometrze wioślarskim

Na wioślarzu możemy wykonywać zarówno trening interwałowy o wysokiej intensywności lub trening wytrzymałościowy. Taki trening pozwoli nam na spalenie zbędnych kalorii , poprawi wygląd sylwetki a także nasze samopoczucie.

Wiosłowanie dodatkowo wzmacnia serce i usprawnia przepływ krwi, poprawia pojemność płuc oraz pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Ponadto, dzięki angażowaniu mięśni nóg i oporu, wiosłowanie na ergometrze buduje siłę i wytrzymałość dolnych partii mięśniowych. Ćwiczenia na ergometrze są wskazane prawie dla wszystkich bez względu na płeć czy wiek.

Tego typu trening wioślarzu jest bezpieczny dla stawów tak więc mogą go również wykonywać osoby z problemami z kolanami. Cardio-trening na wioślarzu można wykonywać na ulubionej siłowni, ale nie tylko. Ćwiczenia na ergometrze wioślarskim możesz również wykonać w zaciszu domowym poprzez wynajęcie takiego sprzętu.

Prowadzenie dietetyczne online i wynajem sprzętu sportowego

Jeśli szukasz takiego ergometru lub innego sprzętu sportowego najwyższej jakości (bieżnie, orbitreki, wioślarze i inne) w Warszawie oraz pobliskich miast takich jak Pruszków, Wołomin, Grodzisk Mazowiecki, Otwock, Legionowo – to zajrzyj na naszą stronę www.fitnessudrzwi.pl. Przejrzyj dostępne sprzęty i zamów coś dla siebie.

Jeżeli szukasz pomocy w prowadzeniu dietetycznym online, to zacznij współpracę dietetyczną z naszym trenerem personalnym Jakubem Zwalińskim. Posiadamy także plany pod Thermomix i Cookidoo, pomagamy setkom podopiecznym z chorobami takimi jak nadciśnienie, PCOS, cukrzyca oraz wiele innych. Ułożymy treningi pod Twoje predyspozycje – zajrzyj na www.kubazteam.pl

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy

Tagi

Proponowane produkty