Witamina A

witamina a wynajem sprzętu sportowego
Witamina A a dieta i trening – wynajem sprzętu Warszawa. Ćwiczenia można wykonywać na sprzęcie, który w Warszawie wypożyczysz w naszym sklepie (wynajem Warszawa). Oprócz odpowiedniego treningu, duże znaczenie dla odpowiedniej formy posiada także dieta. Wpływ na nią mają odpowiednie makroskładniki, w tym także węglowodany. Istnieje możliwość wynajęcia sprzętu sportowego na terenie Warszawy i jej okolicach na stronie www.Fitnessudrzwi.pl. Mając taki sprzęt w domu możesz wykonywać trening o dowolnej porze dnia.

Witamina A

Witamina A nazywana jest także retinolem, beta-karotenem, prowitaminą A oraz akseroftolem. Należy ona do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Pełni wiele funkcji w organizmie. Jest niezbędna przede wszystkim do prawidłowego widzenia. Witamina A odpowiada za procesy widzenia – dzięki niej możliwe jest tworzenie rodopsyny – substancji, która umożliwia dobre widzenie. Jej brak jest przyczyną “kurzej ślepoty”, czyli osłabionego widzenia po zmierzchu. Zalecana ilość tej witaminy dla osób dorosłych to 1000 mcg na dobę, w przypadku dzieci jest to 400–700 mcg na dobę. Witamina A występuje głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Najlepszym jej źródłem jest tłuszcz rybi, zwany popularnie tranem. Stosunkowo duże jej ilości występują w produktach mlecznych oraz żółtkach jaj. Niewielkie jego ilości występują w mleku krów żywionych na pastwiskach oraz maśle. Dobrym źródłem witaminy A jest także tuńczyk. Niedobór witaminy A może doprowadzić do pogorszenia widzenia, “kurzej ślepoty”. Choroba ta objawia się osłabieniem widzenia przy słabym świetle wskutek niedoboru światłoczułego barwinka w oku, który warunkuje widzenie po zmierzchu. Niedobór tej witaminy może skutkować uszkodzeniem wzroku. Objawem niedoboru mogą być również zaburzenia miesiączkowania i płodności u kobiet. W osób starszych niedobór ten może objawiać się dzwonieniem w uszach.

Prowadzenie dietetyczne online i wynajem sprzętu sportowego

Jeśli szukasz bieżni lub innego sprzętu sportowego najwyższej jakości (rowerki, orbitreki, wioślarze i inne) w Warszawie oraz pobliskich miast takich jak Pruszków, Wołomin, Grodzisk Mazowiecki, Otwock, Legionowo – to zajrzyj na naszą stronę www.fitnessudrzwi.pl. Przejrzyj dostępne sprzęty i zamów coś dla siebie. Jeżeli szukasz pomocy w prowadzeniu dietetycznym online, to zacznij współpracę dietetyczną z naszym trenerem personalnym Jakubem Zwalińskim. Posiadamy także plany pod Thermomix i Cookidoo, pomagamy setkom podopiecznym z chorobami takimi jak nadciśnienie, PCOS, cukrzyca oraz wiele innych. Ułożymy treningi pod Twoje predyspozycje – zajrzyj na www.kubazteam.pl

Najnowsze wpisy

Tagi

Proponowane produkty